Вести
Спорт
Селебрити
Лајфстајл
Дискусије
Кувар
Огласи
Дискусије
:
Сиднеј
+1 / -2
-1
Ako se vratim u Srbiju živecu u Zajecaru
asdfghjkl
12. мај 2011. у 08.36
http://www.svet.rs/clanak/najnovije-vesti/skandal-zaje%C4%8Darski-srednjo%C5%A1kolci-poku%C5%A1ali-da-sabot...
jk
Još ako imaju srednju poljoprivrednu da predajem ovoj deci.
+1 / -0
+1
asdfghjkl
12. мај 2011. у 08.41
http://www.mondo.rs/s205904/Zabava/Zvezde_i_tracevi/Gitarama_napali_Karleusu.html
Ima i ovde.
+1 / -0
+1
bananas
(ironwoman)
14. мај 2011. у 07.48
Svaka im cast ali mrka kapa. Puna je Srbija tih pevaljki, nicu k'o pecurke posle kise.
+0 / -0
0
josh-uvek-ovde
14. мај 2011. у 13.49
Pitanje za asdfghjkl
Da li možda imate informaciju koliko je IMMI N.Zelanda strog kada su u pitanju rezultati IELTSA? Navode opciju da im se mogu poslati dokazi sticanja znanja enl.jezika.POšto treba da polažem IELTS 25.juna i želela bih da apliciram za Au, ali ako ne dobijem ocene 7 iz svih delova testa pomislila sam da pošaljem rezultate ovog IELTSA sa diplomama završenih nivoa engleskog jezika a u okviru zanimanja imam zanimljivo desetogodišnje iskustvo.(pisala knjige, projekte za UNICEF i sl),pa možda i to pomogne... Hvala unapred i svaka Vaša informacija će mi dobro doći. Pozdrav
+0 / -0
0
mladenov
16. мај 2011. у 00.40
Ma Krljeusa im je zestoko vratila sa dva srednja prsta i pravom bonton izjavom „mozete da mi ga popusite”. Posle kad je vrag odneo salu i sve se pojavilo na youtube, daj brze bolje brishi...
Srednjoskolcima svaka cast. Ipak, nada u buducnost postoji.
+0 / -0
0
matina
(argos)
16. мај 2011. у 23.40
Krajem svakog Avgusta je Zajecar prepun piajnih i drogiranih mladih ljudi koji tokom gitarijade tumaraju bez smisla gradom...dakle ni Jelena ni ovi „mladi” nisu neka rešenja...
+0 / -0
0
asdfghjkl
17. мај 2011. у 03.14
Josh uvek ovde,
Ne znam odgovor. U moje vreme,aplicirao 95-te za NZ, priznavali su 3,5 godina radnog staza kao 4. Tad su i uveli IELTS. Do tad je bio telefonski intervju.
Poucen iskustvom mislim da vredi pokusati, samo ne znam da treba da se prođe sa 7.
Za obe zemlje bilo je 5. Sedmica ti treba posle ako hoćeš da se registrujes kao ucitelj, profesor, lekar i slično.
Uslovi se za dobijanje vize su se promenili sigurno 7-8 puta od kad sam ja dosao.
Moja sestra je razmišljala o dolasku pre nekih 10 godina i tad su recimo NZ imali sistem da sa IELTS manje od 5 moras da doplatis ali ne možeš da udjes ispod 3 sto svakako nikom ne bih preporucio - da sa manje od 3 ulazi u zemlju. Najskplja kombinacija je bila $20.000.
Novozelandjani jesu fleksibilni i vredi pokusati, s tim sto ti za vizu stalnog boravka po meni, joos uvek treba 5.
+0 / -0
0
josh-uvek-ovde
17. мај 2011. у 06.15
Hvala ti.
Da ,ja sam učiteljica i polažem IELTS 25.juna, a želim da apliciram za Au,pa ipak tražim i rezervni plan a tu je najpribližniji Novi Zeland. Pretpostavljam da se ono 5 za državljanstvo odnosilo na godine boravka na NZ. Teško je, kao i za Au, kao i svugde ali moram da se čupam odavde, mislim iz Srbije.
Pozdrav!
+0 / -0
0
asdfghjkl
17. мај 2011. у 23.46
Ne, 5 se odnosi na IELTS.
Znaci, od kad su ga uveli, prolaz za „permanent residence” vizu je bio 5 na IELTS. To je što se imigracionog departmenta tiče.
Sedmicu traže, kao sto sam naveo, za registraciju u odredjenm profesijama, sto će ti reci kad apliciras za skolu/posao/specijalizaciju...
Moja žena je predavala istoriju kod nas i probali smo sa „Teacher College” koji je deo „Victoria University” u Velingtonu. Traje 3 godine i dobija se „bachelor degree” kad se zavrsi.
U njenom slučaju, u informativnom razgovoru, rekli su nam da će joj najverovatnije priznati radni staz iz Srbije (ili već koja zemlja bese) tako da će umesto 3 trajati 2 godine. Tražili su da polozi IELTS sa 5,5 ili 6 (sad sam je pitao - nije sigurna) da bi mogla da se upise a 7 da bi se registrovala kao ucitelj (zabaviste i osnovna skola). Bila je spremna za upis ali nam je prijateljica iz Hamiltona, koja je inače profesor engleskog i francuskog - zavrsila u Beogradu, bas u to vreme polagala IELTS za registraciju pokazala kako izgleda 7 level mi smo odustali jer smo u to vreme imali i rezervnu opciju za nju koja je krace trajala, bila jeftinija i nije bio potreban IELTS.
No to je neka druga prica.
Ako se ne registrujes kao ucitelj ne možeš da dobijes stalni posao nego si na kontraktu koji mogu u svako vreme da ti prekinu. Registracija ti donosi jedan vid sigurnosti.
Inače sa vizom stalog boravka treba ti 5 godina da dobijes državljanstvo. U moje vreme je bilo 3 ili ako si 2 ako si u braku sa NZ državljaninom.
Sad je 5 za sve.
+0 / -0
0
raikkonen
(engineer)
18. мај 2011. у 08.17
Pozdrav od mene,
Igrom slučajnosti pomalo poznajem problematiku oko registracije za ucitelja u (juznoj) Australiji, mada je pitanje vise orjentisano ka „tehnologiji” dobijanja stalne vize.
Moja supruga je ucitelj (uciteljski fakultet u Srbiji, ovde procenjeno da ima nivo obrazovanja u rangu Au bachelor degree), ali da bi radila kao ucitelj, mora da se registruje kod TRB, a oni traže (između ostalog):
International English Language Testing System (IELTS) – Academic Module
· An average band score of 7.5
· A score of at least 8.0 for Listening and Speaking
· A score of at least 7.0 for Reading and Writing
Sto nije malo, a kljucna reč je „Academic” jer je test malo tezi u toj verziji nego General.
Bilo kako bilo, rezultat assessment-a u procesu dobijanja vize možda ne bude dovoljan da se radi u struci, mislim da je pametno da se pokusa odmah postizanje rezultata IELTS koji će biti dovoljni za registraciju jednom kada si ovde.
Cisto kao smernica: 40 tačnih na IELTS ocena 9; 38 i 39 - ocena 8, 33 do 37 ocena 7, 24-32 ocena 6... (nije linearno, na zalost), hoću da kažem da nije naivno ni malo.
Nadam se da će ove informacije da budu bar od malo koristi.
Moj savet je da se ne potcenjuje IELTS, mnogi su bas tu posustali...
Pozdrav!
+0 / -0
0
josh-uvek-ovde
18. мај 2011. у 08.50
U pravu si, ne da nije za potcenjivanje već je za gubljenje živaca. Ono u čemu su se sa mnom složili neki britanski akademici je da je taj test i pomalo kvaran. Za kratko vreme ti se traži najmanje gramatika, već veština, brzina, logičko zaključivanje i priličan akademski vokabular. Ja ga spremam već par meseci i polažem u junu. rezultati su mi odlični ali kada ne merim vreme. Za 20 min pročitati tekst kucan na dve A4 strane o mravljoj inteligenciji i odgovoriti na pitanja i zadatke. Teško. Ali je još teže živeti danas u Srbiji.
Zbog toga bih probala da apliciram na Novi Zeland ako ne dobijem 7 na Academic-u. U immi N.Zelanda navode da bi čak uzeli u razmatranje dokaze o sticanju znanja engleskog jezika. I oni dozvoljavaju da se ponovi deo sa Ieltsa koji nije bio uspešan dok za Au mora ponovo da se polaže ceo test.
Nije lako a i toga sam svesna, biće ovo dug put...
Hvala vam i pozdrav mojim koleginicama :-)
+0 / -0
0
asdfghjkl
18. мај 2011. у 21.03
Ej, a nasa prijateljica je imala tekst o razmnozavanju egzoticnih leptira u Bocvani! Pokazala je u koledzu u kome predaje šta je polagala pa se iz zezanja testiralo par Kiwi klega.
Prošla iz prve samo jedna Amerikanaka.
Pitanje je koliko bi „ordinary” NZ - AU prošlo isti sa sedmicom.
To ti je fakt broj dva - dok se ne dokazes moracs da povuces malo vise nego domaći.
+0 / -0
0
josh-uvek-ovde
29. мај 2011. у 06.27
Asdfghjkl, samo još jedno pitanje i neću više da davim...
POšto ti je supruga učiteljica pomislih da možda znate, da li je neka učiteljica uopšte dobila pozitivan assessment(u Au ili NZ), jer znam da secondary teacher sa naših prostora ne mogu da ga dobiiju jer kod nas npr. dipl.informatičar radi kao profesor informatike u školi a u Au ne može tako.
Čitajući forume nisam naišla ni na jednu učiteljicu koja je pokušala, izuzev iz Irske ili sl. ali to je nešto drugo.
Pozdrav i hvala
+0 / -0
0
asdfghjkl
29. мај 2011. у 08.53
Nisam skroz razumeo šta si htela da pitas ali probacu da ti odgovorim kako sam shvatio.
Primer je nasa prijateljica.
Ona je u Beogradu diplomirala engleski i francuski.
Na NZ je pocela kao „riliver ticer” tj. sa radnim iskustvom i strucnom spremom iz ex YU konkurisala i bila primljena „na određeno” u jednom koledzu. „Na određeno” joj je, zbog toga jer je bila jako dobra u koledzu koji je osposobljavao mlade Azijate da progovore engleski i pocnu da studiraju za šta su dosli na NZ, bio non-stop produzavan tako da je prakticno bila zaposlena sve vreme. Jedini stres je bio pred produzenje ugovora jer je uvek postojala mogućnost da ga ne produže.
Znaci niko joj nije tražio nikakve nostrifikacije. Jednostavno je konkurisala sa svojim CV-jem i dobila posao (da nepricam sad o procesu intervjuisanja kad te stave na „short list”...).
E onda su se preselili u drugi grad gde je dobila posao u privatnom koledzu na isti fazon.
Kad su deca malo poodraslaodlucila je da se registuje. U njenom slučaju, posle 10 godina rada na NZ, tražili su joj samo da polozi IELTS sa sedmicom sto je i uradila i sada je registrovani „teacher” sa stalnm poslom u koledzu u kom je pocela posle preseljenja.
Eto to bi bila jedna prica.
Samo još da dodam da je u međuvremenu predavala i matematiku sa kojom nema pojma kao i „social studies” mada je zvanicno ucitelj engleskog i francuskog.
Prica broj dva sa NZ je bracni par - on radio kao profesor fiskulture kod nas a ona profesor geografije sto nikad nije radila.
Otisli su u agenciju, predali svoj CV, prošli intervjuec i zvanicno postali „reliver ticeri”. Agencija kojoj su se prijavili je nalazila skolama ucitelje kad im zafali. Njima je „riliving” odgovarao jer su imali privatni bisnis (mali do duse) sa kojim su se dopunjavali a nekad, kad ne bi imalo posla u skoli, i živeli od njega.
Nikad nisu pomišljali da se registruju i bili su zadovoljni sa svojim statusom. On je predavao fiskulturu a ona „social studies”.
Verovatno postoji još po neka prica i iskustvo.
Problem sa mojom zenom je bio taj što se ona nije nikad osecala dovoljno sigurnom, zbog jezika, da se usudi da predaje ne samo u srednjoj, nego i u osnovnoj skoli.
Zato je probala da krene iz početka tj. da upise ponovo da bi ovladala terminologijom koja joj je bila potrebna.
Ostalo znaš.
U AU su ti sanse da recimo dobijes „teacher assistance” mnogo vece nego na NZ. Jeste malo placeno ali za početak će ti dati odgovore na mnoga pitanja koja te sada muce.
I upamti da ti je jezik najvaznija stvar za posao pogotovo u uciteljskoj struci. Iskoristi vreme dok cekas na vize da ga ucis, jer veruj mi, ucices ga dok si ziva ako dodjes.
+0 / -0
0
josh-uvek-ovde
29. мај 2011. у 19.13
Baš sam bila nejasna ali ovo učenje za IELTS mi je smutilo pamet. Evo da se ispravim-uslov da mogu da apliciram za skill migrant vizu (isto je i za Au i za NZ)je da je ustanova Teaching Australia(koja radi autorizaciju) pregleda moja dokumenta (prevedena objašnjenja stručnih ispita na faksu kao i kako je sticano obrazovanje, koliko je trajalo,koliko prakse i koliko radnog iskustva imam)+ priložen dokaz o položenom IELTSU sa ocenama 7 iz svih kategorija- i onda mi da(ili ne) pozitivan assessment. Tek tada, sa tim potvrdnim assessmentom imam pravo da apliciram DIAC(Department Immigrant Au. Centre)Interesantno da bez dokaza o položenom IELTSU ocenama 7(neke države traže i 8, New South Wels)neće ni da uzmu u razmatranje dokumenta o stečenom obrazovanju. Pitala sam te jer se pomalo plašim da li će uopšte priznati stručne ispite koje sam imala i da li je to po Au standardu?
Hvala ti u svakom slučaju...a za jezik si u pravu. Verujem da je tako.Ma samo da dobijem vizu i da zbrišem odavde.(da i pre toga da položim IELTS)
Pozdrav.
+0 / -0
0
asdfghjkl
31. мај 2011. у 02.46
Na zalost ne znam odgovor. To je nešto novo, mislim novo od kad sam ja dosao.
Neću sad o tome tj. o „mom vremenu”.
Kod tebe se prica deli na a) kako dobiti vizu; b)kako dalje kad se dodje u AU ili NZ.
Za pricu „a” nemam savet jer je totalno drugacije od one koju ja znam.
Za pricu „b” sam ti već dao neke ideje kako to može da funkcionise i kako su to odradili neki nasi koje eto znam.
Zavrsi „a” pa se javi da pricamo o „b”.
I nemoj da te plase ova preganjanja sa zadrtim „australopitekusima”.
Jednostavno, imao sam priliku da živim u obe zemlje sa dosta sličnim sistemom i samo probam da razmenim zapazanja i iskustva sa drugima.
Kao student preko ondasnje „međunarodne razmene studenata” proputovao i video dosta sveta.
Na zalost vecina ex YU „pitekusa” se oseti lično prozvanim i eto ti kurslusa.
Biće ti OK ako dodjes, nije važno AU ili NZ.
Sretno.
+0 / -0
0
josh-uvek-ovde
31. мај 2011. у 05.06
Hvala i nadam se da će to biti uskoro :-)
Looking for Tassel Earrings?
Изаберите државу:
Аустралија
Аустрија
Босна и Херцеговина
Велика Британија
Европска Унија
Канада
Немачка
Сједињене Америчке Државе (САД)
Србија
Француска
Холандија
Хрватска
Црна Гора
Швајцарска
Шведска
Ћирилица |
Latinica
|
English
© Trend Builder Inc. и сарадници. Сва права задржана.
Terms of use
-
Privacy policy
-
Маркетинг
.