Torta od krompira

Datum objavljivanja: 20. jan. 2011. | Kategorija: Deserti | Kuhinja: Srpska


kopiR

Uvećaj

Težina pripreme

easy

Lako

Ukupno vreme

Sastojci

Za koru:
2krompira (srednja)
5 kom.jaja
7 kašikašećera u prahu
8 kašikamlevenih lešnika
3 kašikeprezli
za fil:
250 gbutera
100 gmlevenih lešnika
200 gmlevenog keksa (plazma)
100 gčokolade
7 kašikašećera u prahu
Glazura:
200 gbele čokolade
50 gbutera
prezle
Ostali materijal:
umućen šlag
prehrambene boje
čokoladne kuglice
krompirići

Priprema

1

Penasto umutiti žumanca sa šećerom u prahu. Dodati ispečen, oljušten i ispasiran krompir (promešati), lešnike, prezle i otopljenu čokoladu. Navedene sastojke promešati, dodati čvrsto umućena belanca, masu izjednačiti i sipati u pleh podmazan hladnim buterom i posut prezlama. Ovako pripremljenu masu staviti da se peče. Peći na 220°C 10 min., smanjiti temperaturu na 200°C stepeni peći 5 min., ponovo smanjiti temperaturu na 180°C stepeni i nastaviti s pečenjem još 15 –20 min. u zavisnosti do šporeta.

2

Pečenu koru izvaditi iz rerne i ostaviti u plehu 10 –15 min. da stoji. Prebaciti je iz pleha na papir za pečenje posut s malo kristal šećera i ostaviti da se ohladi. Hladnu koru preseći vodoravno na taj način, sto se ne seče na pola, već se odozgo na dole zareže oko 6-7 mm (poklopac) i onda nastavi rezanje.

3

Na deblji deo tj. višlji se nanese fil.

4

Fil: buter sobne temperature umutiti sa šećerom u prahu, lešnike, keks, vanilin šećer, rastopljenu čokoladu i sve promešati tj. izjednačiti.

5

Ovako pripremljen fil (2/3) naneti na izrezani deo torte. Poravnati i preko naneti drugi deo kore (tanji). Malo pritisnuti rukom, stranice torte premazati ostatkom fila i ostaviti 1 h u frižider da stoji.

6

Čokoladu i buter rastopiti i preliti površinu torte. Vratiti u frižider još 15 min., pa umućenim šlagom (dodata prehrambena boja) ukrasiti stranice i površinu torte. Tortu izvaditi 1 h pre služenja iz frižidera.


Članovi kojima se dopada recept

  • bakica
  • abetarja

Komentari

Nema objavljenih komentara.



Pošalji

Obavesti me kada neko objavi komentar na ovom receptu
Dodaj komentar

Još od istog autora...