Comment
Kako zas. rati i izgubiti dobijeno
TC-64
2024-06-02 02:06 PM

REPREZENTAC IJEŠTETA, OGROMNA ŠTETA! „Orlići” imali dva gola viška protiv Portugalije, potom pogodili stativu i prečku i izgubili u petom minutu nadoknade!

Šteta, šteta, šteta… Imali su „orlići” sve, dva gola prednosti, finale Prvenstva Evrope na tačni. Na kraju su ostali bez ičega: Srbija – Portugalija 2:3 (2:0).

Odlično su izabranici Jovana Damjanovića, koji nije mogao da vodi ekipu zbog suspenzije otvorili meč, ali su prvu priliku imali Portugalci. Kuenda je raspalio sa 20 metara, golman Jovanović je bio nemoćan, a lopta je uzdrmala prečku.

Uskoro je ponovo rival stvorio priliku. Srećom, Varela je loše pucao.

MAJSTORIJA CVETKOVIĆA
Kazna je stigla četiri minuta kasnije. Makević je odlično odložio loptu za Mihajla Cvetkovića, a fudbaler Čukaričkog divnim udarcem pogodio mrežu.

Ređale su se šanse na obe strane. Najpre nije prošao lob Andrije Maksimovića, a potom je našu mrežu sačuvao Milosavljević, kada je sklonio loptu sa gol linije.

Prednost je udvostručena u 37. minutu. Ponovo je u glavnoj ulozi bio Cvetković. Pošto je „izmešao” trojicu Portugalaca, poslao je odličan pas na levu stranu. Đorđe Ranković je pucao, golman odbranio, ali pogodio sopstvenog igrača od koga se lopta odbila u mrežu.

STATIVA PA PREČKA
Kao što su „orlići” imali sreće u 11. minutu, imali su je i Portugalci u smiraj poluvremena. Vasilić je odlično pucao i pogodio stativu.

Još jednom je sreća okrenula leđa našim momcima. Igran je 52. minut kada je Ranković obišao i golmana, ali je njegov šut završio na prečki.

Portugalci su smanjili na isteku sat vremena fudbala. Odbrana „orlića” je loše reagovala, a to je iskoristio Silva.

Pamtiće se situacija iz 68. minuta. Portugalac je obišao i golmana Jovanovića, ali je čuvar mreže Srbije čudesno uspeo da skloni loptu i spreči siguran pogodak.

ŠOK U 95. MINUTU
Protivnik je u tim trenucima bio u silnoj ofanzivi, ali je srpska odbrana uspela da odoli. U finišu je naš tim stvorio još jednu šansu, u velikoj prilici se našao Vasilić, ali nije uspeo da stavi tačku na meč, jer je jedan od defanzivaca izbacio loptu sa gol linije.

I tada – šok. U 89. minutu je Portugalija izjednačila. Strelac je bio Mora. Još veći šok usledio je u petom minutu nadoknade. Rezervista Trovisko je pogodio za nestvaran preokret Portugalije.

SRBIJA – PORTUGALIJA 2:3 (2:0)

Strelci: 1:0 Cvetković 22, 2:0 Felicisimo 37. (autogol), 2:1 Silva 60, 2:2 Mora 89, 2:3 Trovisko 90+5. Stadion: AEK Arena u Larnaki.

SRBIJA: Jovanović – Bubanja, Milosavljević, Simić (od 56. Roganović), Stojanović – Kostov, Makević (od 56. Damjanović), Vasilić – Maksimović (od 73. Kostić), Cvetković, Ranković (od 74. Ćirić).

PORTUGALIJA: Fereira – Duarte, Rui Silva, Alfonso Sousa, Kunja (od 61. Patrao) – Mora, Felicisimo, Žoao Simoeš (od 66. Fereira) – Varela (od 46. Dudu), Silva (od 61. Mota), Kuenda (od 86. Trovisko).
Djenka
(La vida es corta pero no me im)
2024-06-03 04:40 AM
Kako izgubiti dobijeno ? Oproban recept pitajte Iliju Petkovica,jednostavno je...pozoves sina u reprezentaciju pa ga ubacis u igru kod vodjstva od 2:0 da syebe sve. Dok god nam budu igrali tatini sinovi a propadala zaista talentovana deca koja nemaju mocnog tatu biće nam tako. Ništa dobro nas ne ocekuje ni sa pravim „ Orlovima ” na EP.
2024-06-03 05:27 PM
Kao i obično sve izvrce naopacke. A zapravo su im sudije veceras pomagale samo tako ali dzaba. Zivmo u takvom svetu gde likovi kao profiter i ne smatraju da je istina uopste bitna. On vidi da nije u pravu, ali i dalje forsira istu glupu i debilnu pricu!
A istina je da je 7-0! Cisto kao grobarska suza! Eeej koje dranje!!